Lokala presskontakter

Här hittar du kontaktuppgifter till alla distriktsordföranden inom IOGT-NTO. Du kan med fördel vända dig till dem för att få kommentarer, intervjuer eller information.

Bild på medlemmar, Socialt forum 2013

Får du inte tag på de lokala presskontakter du söker är du välkommen att kontakta förbundets pressekreterare Johnny Foglander för vidare hjälp:

Johnny Foglander
johnny.foglander@iogt.se

Tel: 0734- 61 83 28

IOGT-NTO:s lokala presskontakter:

Stockholm

Ordförande Ulrike Deppert, telefon (m) 0701-40 71 10, u_deppert@hotmail.com

Uppsala

Ordförande Niklas Christerson, telefon (m) 070-965 36 82, niklas@iogt.se
Distriktskonsulent Lisa Pettersson, telefon (k) 018-71 34 41, lisa@iogt.se

Södermanland

Ordförande Leif Karlsson, leif.karlsson@nykoping.se
Distriktskonsulent Micael Söderström, telefon (m) 0707-70 99 57

Östergötland

Ordförande Jan-Ove Ragnarsson, telefon (m) 073-912 39 35, jan-ove.ragnarsson@swipnet.se
Distriktskonsulent Carl Wennerstrand, telefon (m) 070-227 03 36, carl.wennerstrand@iogt.se

Jönköping

Ordförande Gunvor Nygren, telefon (m) 0708-30 15 57, gunvor.nygren@iogt.se

Kronoberg

Ordförande Eva-Britt Svensson, telefon (m) 070-6331346, ebsvensson@telia.com

Kalmar

Ordförande Vivi Aldebert, vivi@iogt.se

Gotland

Ordförande Kålle Kjellin, telefon (m) 070-249 88 34, kallekjellin@gmail.com
Distriktskonsulent Monica Engström Thomsson, telefon (m) 070-190 84 34, monica.engstrom@junis.org

Blekinge

Ordförande Kristin Eriksson, telefon (m) 0705-69 47 24, kristin.eriksson46@gmail.com

Skåne

Ordförande Aage Kilsand telefon (b) 0414-143 00, (m) 0709-96 70 82, aage@kilsand.se

Halland

Ordförande Totte Ljunggren, telefon (m) 070-597 80 13, skommagarden@swipnet.se
Verksamhetschef Leif Arne Gustavsson, telefon (a) 0346-164 90, (m) 0703-77 71 87, vchef.iogtntohall@telia.com

Göteborg

Ordförande Jan Linde, telefon (m) 070-588 65 84, janne.linde@hotmail.com

Älvsborg

Ordförande Alva Strandberg telefon (m) 070-437 61 04, alva.strandberg@iogt.se

Skaraborg

Ordförande Rebecca Åblad, 076-573 44 01, rebecca.ablad@hotmail.com

Värmland

Ordförande Monica Ståhl, telefon (m) 0730-40 16 09, monica.stahl@iogt.se

Örebro

Ordförande Jerry Wall, telefon (m) 0706-40 78 92, jerry.wallh@gmail.com
Distriktskonsulent Per Holm, telefon (m) 0705-98 13 44

Västmanland

Ordförande Per-Anders Wester, telefon (m) 073-384 99 42, pa@theliptones.se

Dalarna

Ordförande Jesper Ekstrand, telefon (m) 070-263 43 75, jesper@level15.se

Gävleborg

Ordförande Britt-Marie Johansson, telefon (m) 070-647 02 01, bolegarden@hotmail.com

Västernorrland

Ordförande Margit Ulander, telefon (m) 0703-35 20 86, margit.ulander@telia.com

Jämtland

Ordförande Björn Karlsson, telefon (m) 070-33 63 499, bjorn.karlsson@iogt.se

Västerbotten

Ordförande Maria Gripenhoftner, telefon (m) 070-259 30 91, gripenhoftner2@gmail.com

Norrbotten

Ordförande Peter Bergström, telefon (m) 070-626 32 32, peter.bergstrom@iogt.se

IOGT-NTO
Box 12825
Stockholm Sweden
08-672 60 00